დამოუკიდებელი იურისტების ჯგუფი არის სამართლის გამოცდილი პროფესიონალების (ყოფილი მოსამართლეები, პრაქტიკოსი ადვოკატები, სამართლის მეცნიერები) გაერთიანება, რომლებიც ერთობლივად გასწევენ ძალისხმევას სასამართლოს დამოუკიდებლობისთვის.
სასამართლო რეფორმატორთა საერთაშორისო ქსელი აერთიანებს 18 ქვეყნის 50 პროფესიონალს. აქტუალურ საკითხებზე დისკუსიების ორგანიზების გზით ქსელი ხელს უწყობს უფრო ინფორმირებული, კარგად დასაბუთებული მართლმსაჯულების სარეფორმო წინადადებების შეთავაზებას გადაწყვეტილებების მიმღებთათვის, რომელიც გაითვალისწინებს უცხო ქვეყნების მნიშვნელოვან გამოცდილებებს. ქსელი ახორციელებს ადვოკატირებას მართლმსაჯულების სფეროში უნივერსალური და რეგიონალური სტანდარტების დამდგენ ევროპულ და სხვა დასავლურ ორგანიზაციებთან.
2022 წლიდან ორგანიზაცია გახდა აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის საქართველოს ეროვნული პლატფორმის წევრი, რომელიც ევროპის კომისიის ინიციატივით შექმნილი 6 ქვეყნის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის ეროვნულ დონეზე მაკოორდინირებელი პლატფორმაა. საქართველოში პლატფორმა აერთიანებს ქვეყნის განვითარების სხვადასხვა სფეროში მომუშავე ორასზე მეტ სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციას.
“ქალები მომავლისთვის” ბიზნესასოციაციაა, რომელიც საერთო მიზნის გარშემო აერთიანებს ძლიერ, წარმატებულ ქალებს სხვადასხვა სფეროდან. ასოციაციის მისიაა ქალთა გაძლიერება, მათი როლის წინ წამოწევა და ჩართვა ეკონომიკურ და სოციალურ აქტივობებში.

The Group of Independent Lawyers is an association of experienced legal professionals (former judges, practicing lawyers, legal scholars) who jointly strive for judicial independence.
The International Network of Judicial Reformers unites more than 50 professionals from more than 18 countries. By organizing discussions on topical issues, the network helps to offer to decision-makers more informed, well-grounded justice reform proposals that take into account the important experiences of foreign countries. The network advocates with European and other Western organizations setting universal and regional standards for judicial independence and accountability.
Since 2022, the organization has become a member of the Georgian National Platform of Civil Society Forum of the Eastern Partnership, which is a coordinating platform at the national level for the Civil Society Forum of 6 countries created by the initiative of the European Commission. In Georgia, the platform unites more than two hundred civil society organizations working in various fields of the country's development.
Women for Tomorrow is a business association, which unites strong, successful women from different fields around a common goal. The mission of the federation is to empower women, promote their role in society and involve them in economic and social activities.