დემოკრატიულ საზოგადოებაში ხალხი მართავს არჩეული წარმომადგენლების მეშვეობით. ორგანიზაცია მუშაობს იმისთვის, რათა პარლამენტი გახდეს ხალხის ინტერესების რეალურად გამომხატველი და საპარლამენტო დემოკრატიამ ეფექტიანად იფუნქციონიროს.
დამოუკიდებელი და მიუკერძოებელი მართლმსაჯულების გარეშე არ არსებობს დემოკრატია. ორგანიზაცია ხელს უწყობს სასამართლოს და პროკურატურის ინსტიტუციურ რეფორმას, ხარისხიანი და დროული სასამართლო გადაწყვეტილებების მიღებას პრობლემების კვლევის, ადვოკატირებისა და სტრატეგიული სამართალწარმოების გზით.
კორუფცია პატიოსანი სახელმწიფო მმართველობის მთავარი მტერია, რომელიც ხალხის გაღარიბებას იწვევს. ორგანიზაცია მუშაობს მაღალი დონის კორუფციის ფაქტების გამოვლენის, კორუფციული დანაშაულების დაუსჯელობაზე რეაგირების, ძლიერი ანტიკორუფციული ინსტიტუტების შექმნის ხელშეწყობისთვის.
ევროკავშირში გაწევრიანების მხარდაჭერა საქართველოს მოსახლეობაში სტაბილურად ძალიან მაღალია. ორგანიზაცია აქტიურად არის ჩართული ევროკავშირის წევრობის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსის მოსაპოვებლად დადგენილი პრიორიტეტების შესრულების ხელშეწყობაში.

In a democratic society, the people rule through elected representatives. The organization works to make the Parliament express people's interests and to make parliamentary democracy function effectively.
There is no democracy without an independent and impartial judiciary. The organization promotes institutional reform of the court and prosecutor's office, quality and timely judicial decisions through problem research, advocacy and strategic litigation.
Corruption is the main enemy of good governance and impoverishes people. The organization works to reveal the facts of high-level corruption, respond to the impunity of corruption crimes, and promote the creation of strong anti-corruption institutions.
Public support for Georgia's European integration remains extremely high. The organization is activelypromoting the fulfillment of the priorities set for obtaining the EU candidate status for Georgia.