ონლაინ დისკუსია: ადვოკატის და ადვოკატთა ასოციაციების როლი სასამართლო რეფორმაში
2023 წლის 11 ოქტომბერს დამოუკიდებელი იურისტების ჯგუფის და დემოკრატიის ინდექსი - საქართველოს ორგანიზებით და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, ჩატარდა საერთაშორისო ონლაინ დისკუსია: "ადვოკატის და ადვოკატთა ასოციაციების როლი სასამართლო რეფორმაში".
სპიკერებმა ამერიკიდან, ჩეხეთიდან და სლოვაკეთიდან დამსწრეებს გაუზიარეს საკუთარი ქვეყნების გამოცდილება. ასევე, იმსჯელეს ადვოკატთა ასოციაციების, არასამთავრობო ორგანიზაციების, სახალხო დამცველის ოფისის, იუსტიციის საბჭოს წევრების და სხვა პროფესიების წარმომადგენლების როლზე სასამართლო რეფორმის ადვოკატირებაში.
ჯიმ მოლიტერნო - ემერიტუს პროფესორი, ვაშინგტონის და ლის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა, კანონის უზენაესობის კონსულტანტი (აშშ).

Online Discussion: The Role of Private Lawyers and Bar Associations in Judicial Reform
On October 11, 2023 the Group of Independent Lawyers and Democracy Index - Georgia, with the support of the USAID Rule of Law Program, organised international online discussion: The Role of Private Lawyers and Bar Associations in Judicial Reform.
Speakers from USA, Czech Republic and Slovakia shared experiences from their own countries. Also, they discussed the role of Bar Associations, CSOs and members of Judicial Councils in judicial reform.
Jim Moliterno - Professor Emeritus, Washington and Lee University School of Law, Rule of Law Consultant.