სამოქალაქო საზოგადოების სოლიდარობა „პალიტრა მედიას“
ჩვენ, ხელმომწერი ორგანიზაციები, უკიდურესი შეშფოთებით ვეხმიანებით საქართველოს ერთ-ერთი უძველესი და დამოუკიდებელი მედიაჰოლდინგის, „პალიტრა მედიის“, ირგვლივ მიმდინარე პროცესებს.
რუსული კანონის იძულებით გაწვევის შემდეგ, პარტია „ქართულმა ოცნებამ“,  მისი სატელიტი პარტიების, ორგანიზაციებისა და პროპაგანდისტული მედიასაშუალებების მეშვეობით, დაიწყო ღია და დაუფარავი კამპანია, რომლის მიზანი არის მისგან დამოუკიდებელი მედიასაშუალებების, სამოქალაქო ორგანიზაციებისა და ნებისმიერი იმ ჯგუფის დისკრედიტაცია, რომელიც არ არის პირდაპირ დამოკიდებული ქართულ ოცნებაზე, რასაც ასევე ეწირება საქართველოს გრძელვადიანი საგარეოპოლიტიკური ეროვნული ინტერესები.
კამპანია, რომელიც დაიწყო პალიტრა ჰოლდინგის წინააღმდეგ, კიდევ ერთხელ ცალსახად მიანიშნებს, რომ ხელისუფლებაში მყოფ ძალას არ აინტერესებს საქართველოს ევროპული ინტეგრაცია ან ევროკავშირის მიერ განსაზღვრული 12 რეკომენდაციის შესრულება;  დეპოლარიზაციის ნაცვლად, ხელისუფლება ცდილობს გააღრმავოს პოლარიზაცია, რაც პირდაპირ საფრთხეს უქმნის საქართველოს ევროპულ მომავალს.
სოლიდარობას ვუცხადებთ „პალიტრა ჰოლდინგს“ და ყველა მედიასაშუალებას, რომელზეც მიმდინარეობს ღია და დაუფარავი თავდასხმა ქართული ოცნებისა და მისი სატელიტი პარტიების, ორგანიზაციებისა და პროპაგანდისტული მედიასაშუალებების მხრიდან.
მოვუწოდებთ მმართველ პარტიას, გამოიჩინოს პასუხისმგებლობა საქართველოს მოქალაქეებისა და მომავლის წინაშე და უარი თქვას დამოუკიდებელი მედიასაშუალებების, სამოქალაქო საზოგადოებისა და საქართველოს სტრატეგიული მოკავშირეებისა და პარტნიორების წინააღმდეგ მიზანმიმართული და კოორდინირებული თავდასხმის განხორციელებაზე, კონკრეტული ნაბიჯები გადადგას დეპოლარიზაციისთვის, შეასრულოს ევროკავშირის 12 პრიორიტეტი და უზრუნველყოს საქართველოს ევროპული მომავლის მიღწევა.

Solidarity to Palitra
We, the signatory organizations, are extremely concerned about the ongoing processes surrounding one of Georgia's oldest and independent media holdings, "Palitra Media".
After the forced repeal of the Russian law, Georgian Dream party, through its satellite parties, organizations, and propaganda media outlets, has launched an open and undisguised campaign to discredit independent media outlets and civil society organizations, as well as any group that is not directly dependent on Georgian Dream. This campaign is sacrificing Georgia's long-term foreign policy and national interests.
The campaign launched against Palitra Holding once again clearly indicates that the ruling party is not interested in the European integration of Georgia or the fulfillment of the 12 recommendations defined by the European Union; Instead of depolarization, the government is trying to deepen polarization, which poses a direct threat to Georgia's European future.
We express our solidarity to "Palitra Holding" and all media outlets that are under open and undisguised attack by the Georgian Dream and its satellite parties, organizations and propaganda media outlets.
We call on the ruling party to demonstrate responsibility to the citizens and the future of Georgia and refuse to carry out a targeted and coordinated attack against independent media, civil society and strategic allies and partners of Georgia, make concrete steps for depolarization, fulfill the 12 recommendations of the European Union and secure Georgia's European future.