ბიოგრაფია

განათლება

  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, სამთო სამუშაოების ელექტროფიკაცია და ავტომატიზაცია, 1993
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო ბიზნესი და საგარეო ვაჭრობა, 1994

 

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსის მრჩეველი, 2013 – 2013
  • საქართველოს პარლამენტი, წევრი, 2008 - 2012
  • შპს "სახელმწიფო ელექტროსისტემა" ადმინისტრაციული აღმასრულებელი დირექტორი, 2007 – 2008
  • საქ. ფინანსთა სამინისტრო. მინისტრის მოადგილე, 2005 – 2007
  • საქ. ფინანსთა სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულების საბაჟო დეპარტამენტის თავმჯდომარე, 2004 – 2005
  • საქ. ფინანსთა სამინისტრო მინისტრის მოადგილე, 2003 – 2004
  • თბილისის საკრებულოს წევრი, 2002 – 2003
  • თბილისის მერიის ახალგახრდობის საქმეთა სამმართველოს უფროსი, 2000 – 2003
  • თბილისის მთაწმინდის -ის გამგეობა. ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტის მთავარი რწმუნებული, 1997 – 2000
  • სააქციო კომერციული თბილუნივერსალ ბანკი. მმართველის მოადგილე, 1994 – 1995
  • საქ. ტელერადიო დეპარტამენტი საინფორმაციო პროგრამის წამყვანი, 1992 – 1993
  • საქართველოს სსრ /საქაგრომშენისკოშკურა და თვითმავალი ამწეების სამმართველო, 1990 - 1992

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიციაძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 07.06.2008 – 21.10.2012 
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე 10.11.2011 – 21.10.2012
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, თავმჯდომარის მოადგილე 27.06.2008 – 10.11.2011
  • ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 21.10.2012
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 27.06.2008

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭოს წევრი 20.08.2008 – 21.10.2012
  • სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 17.07.2009 – 21.10.2012

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

გიორგი გოდაბრელიძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1970-03-14

დეპუტატი
პარტიის ლოგო