ბიოგრაფია

განათლება

  • თურქეთის გმირთა სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, არაბული ენა და ლიტერატურა, 1999

 

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს თარჯიმანი. დირექტორი, 2018 - 2020
  • ქართველ მუსლიმთა კავშირის თავმჯდომარე, 2008 - 2020
  • ნიკო ბერძენიშვილის სახ. სამეცნიერო ინსტიტუტი. მეცნიერ თანამშრომელი, 2002 - 2005

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „რეფორმების ჯგუფი“, წევრი 25.10.2021 – 26.11.2021
  • ფრაქცია „შარლ მიშელის რეფორმების ჯგუფი“, წევრი 03.06.2021 – 25.10.2021
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 29.12.2021-დან
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 02.12.2021 – 17.12.2021
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 10.06.2021 – 26.11.2021
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 10.06.2021 – 26.11.2021
  • რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი, წევრი 24.05.2021 – 10.06.2021
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 24.05.2021 – 10.06.2021

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • ბავშვის უფლებათა დაცვის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი 20.07.2021-დან

29.03.2022 - ტარიელ ნაკაიძემ მიმართა რუსების მუქთების თავმჯდომარესა და სრულიად რუსეთის მუქთს დაგმონ უკრაინაში მიმდინარე ომი

01.03.2022 - ტარიელ ნაკაიძემ მხარდაჭერა გამოხატა უკრაინის მიმართ

15.02.2022 - ტარიელ ნაკაიძეს მიაჩნია, რომ მხოლოდ ფორმალისტური მიდგომა არაა საკმარისი დემოკრატიის დასამკვიდრებლად. მოუწოდა ქართულ ოცნებას არ შეუწყვიტოს უფლებამოსილება დეპუტატებს

01.02.2022 - დეპუტატმა ისაუბრა უკრაინის მხარდაჭერის აუცილებლობაზე; გამოეხმაურა აჭარის მუნიციპალიტეტებში არსებულ კონკრეტულ პროგრამებს

16.11.2021 - დეპუტატმა ისაუბრა ქვეყანაში არსებულ პრობლემებზე, მათ შორის: სააკაშვილის პატიმრობაზე და რელიგიური ჯგუფების უფლებრივ საკითხებზე

08.06.2021 - ტარიელ ნაკაიძემ ისაუბრა ქართული ოცნების იმ დაპირებებზე აჭარაში, რომლებიც არ შესრულდა. მხარდაჭერა გამოუცხადა ნინო ლომჯარიას

დეპუტატი არის კანონპროექტის თანაინიციატორი, რომლითაც ითხოვს საპენსიო მომსახურებაზე ექსკლუზიური უფლების გაუქმებას სს „ლიბერთი ბანკისთვის“.

 „სახელმწიფო პენსიის შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ 25.05.2021. N07-3/60/10.

_______________________________

დეპუტატი არის კანონპროექტის თანაინიციატორი, რომლითაც ითხოვს ფაშიზმზე გამარჯვების დღე მაისის ნაცვლად 8 მაისი აღინიშნოს.

„საქართველოს ორგანულ კანონში „საქართველოს შრომის კოდექსი“ ცვლილების შეტანის შესახებ“, 13.04.2022. N07-3/194/10.

_______________________________

დეპუტატი არის კანონპროექტის თანაინიციატორი, რომლითაც ითხოვს  2019 წლის 19-21 ივნისს ქალაქ თბილისში განვითარებული მოვლენების შედეგად დაზარალებულ პირთა მხარდაჭერასა და მათთვის მიყენებული ზიანის კომპენსირებას.

„2019 წლის 19-21 ივნისს ქ. თბილისში განვითარებული მოვლენების შედეგად დაზარალებულ პირთათვის კომპენსაციის გაცემის წესის შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტი 23.06.2021. N07-3/89/10.

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

__________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

__________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეპუტატი დაინტერესდა ღორჯომის მუნიციპალიტეტში რელიგიური დანიშნულებით (მეჩეთთან მისასვლელად) ტრანსპორტის გამოყოფის შესახებ ინფორმაციით.

ფაილის ნახვა

დეპუტატი დაინტერესდა ზოგიერთი მუნიციპალიტეტის მერიაში და მათ დაქვემდებარებულ უწყებებში შრომითი ხელშეკრულებით დასაქმებულ პირთა რაოდენობითა და მათი შერჩევის პროცედურებით.

ფაილის ნახვა

დეპუტატი დაინტერესდა თუ რა ეტაპზეა ბათუმი (ანგისა) - ახალციხის საავტომობილო გზის ხულო-ზარზმის მონაკვეთის რეაბილიტაცია და ბიუჯეტიდან გამოყოფილი სახსრებიდან რამდენია უკვე ათვისებული

ფაილის ნახვა

დეპუტატი დაინტერესდა საქართველოს მუსლიმთა სამმართველოს მიერ სახელმწიფოსგან მიღებული ხარჯების შესახებ სტატისტიკური ინფორმაციით.

ფაილის ნახვა

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

ტარიელ ნაკაიძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია-ევროპული საქართველო-მოძრაობა თავისუფლებისთვის

ამჟამინდელი პარტია

დამოუკიდებელი დეპუტატები

დაბადების თარიღი

1976-03-20

დეპუტატი
პარტიის ლოგო