ბიოგრაფია

განათლება

  • ფლეთჩერის დიპლომატიისა და სამართლის სკოლა, დიპლომატია და საერთაშორისო სამართალი 
  • ფლეთჩერის დიპლომატიისა და სამართლის სკოლა, დიპლომატია და სამართალი
  • სმიტის კოლეჯი, მასაჩუსეტსი, აშშ, პოლიტიკური მეცნიერება

 

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო აუდიტის სამსახური, გენერალური აუდიტორის მოადგილე, 2012 – 2012
  • საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი, დესპანი, 2011 – 2012
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საერთაშორისო ორგანიზაციების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, 2011 – 2011
  • ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტი, 2009 – 2011
  • ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტი, 2009 - 2009

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიციაძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქციანაციონალური მოძრაობა“, მდივანი 20.01.2017 – 11.12.2020
  • ფრაქციაევროპული საქართველო“, წევრი 13.01.2017 – 20.01.2017
  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 21.10.2012 – 18.11.2016
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, თავმჯდომარის მოადგილე 09.02.2017 – 11.12.2020
  • ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 09.02.2017 – 11.12.2020
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, წევრი 09.02.2017 – 09.02.2017
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 22.10.2012 – 18.11.2016
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 22.10.2012 – 18.11.2016


დელეგაციები/საბჭოები

  • ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი 21.07.2021-დან
  • გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი 18.06.2019 – 11.12.2020
  • ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი 25.05.2018 – 11.12.2020
  • ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი 02.03.2017 – 25.05.2018
  • საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭოს წევრი 06.01.2017 – 18.06.2019
  • საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭოს წევრი 15.11.2012 – 18.11.2016
  • ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა (NATO PA), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა (OSCE PA), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 20.12.2019 – 11.12.2020
  • ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (APF), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 02.04.2019 – 20.12.2019
  • ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 04.03.2015 – 18.11.2016
  • ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 21.11.2012 – 26.12. 2014
  • ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 21.11.2012 – 18.11.2016

01.03.2022 - თინათინ ბოკუჩავამ მოითხოვა მიხეილ ყაველაშვილის მიმართ ეთიკის საბჭოს მიერ უმკაცრესი ზომების მიღება. ამასთან, დეპუტატმა გამოხატა სოლიდარობა უკრაინის მიმართ

01.02.2022 - დეპუტატმა ისაუბრა უკრაინის მხარდამჭერი რეზოლუციის მიღების აუცილებლობაზე

დეპუტატი არის დადგენილების პროექტის ინიციატორი, რომლითაც განისაზღვრება სახელმწიფო პოლიტიკა სქესისა და გენდერის ნიშნით ნებისმიერი სახის დისკრიმინაციასთან ბრძოლისა და რეალური თანასწორობის ხელშეწყობის კუთხით.

„საქართველოს გენდერული თანასწორობის სახელმწიფო კონცეფციის“ დამტკიცების შესახებ“ N07-3/181/10. 22.03.2022.

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

თინათინ ბოკუჩავა

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1983-05-29

დეპუტატი
პარტიის ლოგო