ბიოგრაფია

განათლება

  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, სამკურნალო საქმე, 1984


სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ომეგას" განყოფილების ხელმძღვანელი 2004 - 2016
  • ტელეკომპანია „იბერიას" რედაქტორი 2004 - 2004
  • საქართველოს პარლამენტი, წევრი, 1999 - 2004
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტის ასისტენტი 1994 - 1999
  • თბილისის N1 კლინიკური საავადმყოფოს ექიმი 1986 - 1994
  • თსსი პოლიკლინიკის ანატომიის ლაბორატორიის ორდინატორი 1984 - 1986
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი 1978 - 1984
  • საქართველოს სახელმწიფო წიგნის პალატის ბიბლიოთეკის ტექნიკოსი 1977 - 1978

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, თავმჯდომარის მოადგილე 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „საქართველოს პატრიოტები“, თავმჯდომარის მოადგილე 18.11.2016 – 02.10.2018
  • ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“, წევრი 12.11.2001 – 22.04.2004
  • ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“, წევრი 29.10.2001 – 12.11.2001
  • ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“, წევრი 27.11.1999 – 29.10.2001
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021 – 08.11.2021
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 11.03.2019 – 11.12.2020
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 19.10.2018 – 11.12.2020
  • იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 19.10.2018 – 11.03.2019
  • იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი, თავმჯდომარის მოადგილე 21.11.2016 – 02.10.2018
  • იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 21.11.2016
  • ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი, წევრი 07.12.1999 – 22.04.2004 

დელეგაციები/საბჭოები

  • ფრანკოფონიის საპარლამენტო ასამბლეა (APF), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 29.12.2016 – 02.04.2019
  • საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 30.06.2000 – 22.04.2004

 

 

15.03.2022 - ნატო ჩხეიძემ მოუწოდა პრეზიდენტს გაათავისუფლოს მიხეილ სააკაშვილი.

15.02.2022 - ნატო ჩხეიძემ გააკრიტიკა ქართული ოცნება. მიაჩნია, რომ უმრავლესობა ვერ სცემს პასუხებს მის კრიტიკულ კითხვებს.

დეპუტატი არის დადგენილების პროექტის ინიციატორი, რომლითაც განისაზღვრება სახელმწიფო პოლიტიკა სქესისა და გენდერის ნიშნით ნებისმიერი სახის დისკრიმინაციასთან ბრძოლისა და რეალური თანასწორობის ხელშეწყობის კუთხით.

„საქართველოს გენდერული თანასწორობის სახელმწიფო კონცეფციის“ დამტკიცების შესახებ“ N07-3/181/10. 22.03.2022.

__________________________

დეპუტატატი არის კანონპროექტის ინიციატორი, რომლითაც ითხოვს, ერთი მხრივ, 9 აპრილის - როგორც საქართველოს დამოუკიდებლობის დღედ გამოცხადებას, ხოლო მეორე მხრივ, 26 მაისს - საქართველოს პრეზიდენტის დღედ დაწესებას.

„საქართველოს ორგანულ კანონში „საქართველოს შრომის კოდექსი“ ცვლილებისშეტანის შესახებ“ 20.01.2022. 03-3/156/10. 

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

ნატო ჩხეიძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

სახელმწიფო ხალხისთვის

დაბადების თარიღი

1960-06-01

დეპუტატი
პარტიის ლოგო