ბიოგრაფია

განათლება

  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა, 2006
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ქართული ენა და ლიტერატურა, 1999

 

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს წევრი, 2004 - 2008
  • სინთეზურ ნაკეთობათა ფაბრიკა, საწარმოო სტაჟირება, დეტალების დამკომპლექტებელი, 1989 - 1990

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 27.03.2015 – 18.11.2016
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 07.06.2008 – 21.10.2012
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 16.02.2016 – 18.11.2016
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, წევრი 27.03.2015 – 18.11.2016
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 17.12.2010 – 21.10.2012
  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე 17.12.2008 – 21.10.2012
  • უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი, წევრი 24.06.2008 – 15.12.2010

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 01.05.2015 – 18.11.2016
  • საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 24.11.2010 – 21.10.2012
  • ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 15.07.2008 – 21.10.2012

 

 

29.03.2022 - ეკატერინე ხერხეულიძემ ისაუბრა საოკუპაციო ძალების მხრიდან მოქალაქეთა გატაცების ფაქტებზე და ხელისუფლებას მოუწოდა ეფექტური ნაბიჯების გადადგმისკენ

01.02.2022 - დეპუტატმა ისაუბრა მიხეილ სააკაშვილის პატიმრობაზე და მის უფლებრივ მდგომარებაზე პენიტენციურ დაწესებულებში

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

ეკატერინე ხერხეულიძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1972-06-13

დეპუტატი
პარტიის ლოგო