ბიოგრაფია

განათლება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა, 1983
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი, ფიზიკური კულტურა და სპორტი, 1974

 

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერია, მთაწმინდა-კრწანისის გამგებელი, 2006 - 2007
  • საქართველოს პარლამენტი, წევრი, 1995 - 1999
  • საქართელოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო. მინისტრი, 1991 - 1992
  • ოლიმპიური სარეზერვო სკოლა. დირექტორი, 1987 - 1990
  • ჭიდაობის სკოლა. დირექტორი, 1982 - 1987
  • სპორტული გაერთიანება "ქარიშხალა". მწვრთნელი, 1981 - 1982
  • საქართველოს ფიზკულტურისა და სპორტის კომიტეტი. მწვრთნელი, 1979 - 1981
  • სპორტული გაერთიანება "ბურევესნიკი". მწვრთნელი, 1977 - 1979
  • საქართველოს ფიზკულტურისა და სპორტის კომიტეტი. ფიზკულტურის ინსტრუქტორი, 1974 - 1977

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • უფრაქციო პარლამენტის წევრი, 24.02.2022-დან
  • ფრაქცია „ლელო“ - პარტნიორობა საქართველოსთვის", წევრი 13.12.2021-24.02.2022
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021 – 14.12.2021
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, თავმჯდომარის მოადგილე 07.06.2008 – 21.10.2012
  • ფრაქცია „ლეიბორისტი“, წევრი 17.10.1997 – 20.11.1999
  • ფრაქცია "ამომრჩეველი", წევრი 15.10.1996 – 17.10.1997
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 21.04.2022-დან
  • აგრარულ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 30.12.2021-24.02.2022
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 30.12.2021-24.02.2022
  • რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი, წევრი 25.06.2021 – 13.12.2021
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, წევრი 21.06.2021 – 13.12.2021
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021 – 25.06.2021
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე 29.12.2009 – 21.10.2012
  • საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 21.10.2012
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 17.10.1997 – 20.11.1999
  • მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი, წევრი 12.12.1995 – 27.12.1995
  • საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი, წევრი 12.12.1995 – 17.10.1997

დელეგაციები/საბჭოები

  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 30.12.2021-დან
  • გერმანია. საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 12.12.1997 – 20.11.1999
  • საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 12.12.1997 – 20.11.1999

 

 

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

დილარ ხაბულიანი

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

პროგრესი და თავისუფლება

დაბადების თარიღი

1952-11-24

დეპუტატი
პარტიის ლოგო