ბიოგრაფია

განათლება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ვაჭრობის ეკონომიკა, 1991

 

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალგორის რ-ის გამგებელი, 2002 - 2003
  • დაბა ახალგორის საკრებულოს თავმჯდომარე, 2002 - 2002
  • შპს „ლაბისი“. დირექტორი, 1997 - 2002
  • ფირმა „ლაბისი“ დირექტორი, 1991 - 1997

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „მაჟორიტარები“, წევრი 24.04.2004 – 19.02.2008
  • აგრარულ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 02.02.2005 – 19.02.2008

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაციის - სუამის საპარლამენტო ასამბლეა (GUAM PA), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან

 

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

_______________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

_______________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

ცეზარი ჩოჩელი

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

პროგრესი და თავისუფლება

დაბადების თარიღი

1968-01-10

დეპუტატი
პარტიის ლოგო