ბიოგრაფია

განათლება

  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი, სამკურნალო საქმე, 1989

 

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „პსპ“ (PSP). გენერალური დირექტორი, 1995 - 2003
  • დმანისის რაიონული საავადმყოფო. მთავარი ექიმი, 1990 - 1995
  • სოფელ განთიადის საექიმო ამბულატორია. მთავარი ექიმი, 1989 - 1990

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“, თავმჯდომარე 22.12.2016 – 09.09.2020
  • ფრაქცია „ქართული ოცნება“, წევრი 18.11.2016 – 22.12.2016
  • ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“, თავმჯდომარე 13.11.2014 – 18.11.2016
  • ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“, თავმჯდომარე 21.03.2013 – 13.11.2014
  • ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“, თავმჯდომარის მოადგილე 26.10.2012 – 21.03.2013
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 07.06.2008 – 21.10.2012
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 09.09.2020
  • თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 28.12.2016
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 22.11.2012 – 18.11.2016
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 22.11.2012 – 24.01.2014
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 21.10.2012
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 21.10.2012
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, წევრი 26.04.2004 – 07.06.2008
  • ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი, წევრი 26.04.2004 – 07.06.2008

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • საქართველოსა და პოლონეთის რესპუბლიკის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 29.12.2016 – 11.12.2020
  • ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 05.02.2015 – 18.11.2016
  • დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 21.11.2012 – 04.03.2015

გაწეული დანახარჯი

ფაილის ნახვა

კახაბერ ოქრიაშვილი

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

პროგრესი და თავისუფლება

დაბადების თარიღი

1966-03-21

დეპუტატი
პარტიის ლოგო