ბიოგრაფია

განათლება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა, 2003
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ფინანსები და კრედიტები, 1997
  • საქართველოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი, სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა, 1990

 

სამუშაო გამოცდილება
  • საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტუქტურის მინისტრი, 2010 - 2012
  • საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, 2008 - 2010
  • საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე, 2008 - 2008
  • საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტერიტორიულ ერთეულებში (ლანჩხუთის, ოზურგეთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები) სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი, 2008 - 2008
  • შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსი, 2007 - 2008
  • ფინანსური პოლიციის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსი, 2005 - 2007
  • ფინანსური პოლიციის სტატისტიკური აღრიცხვისა და საინფორმაციო სამმართველოს უფროსი, 2004 - 2005
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის საინფორმაციო ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე, 2004 - 2004
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგადასახადო დეპარტამენტის ოპერატიული სამსახურის სამმართველოს უფროსის მოადგილე. 2003 - 2004
  • საქართველოს საგადასახადო შემოსავლების სამინისტროს საგანგებო ლეგიონი, 2000 - 2003
  • საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო საგადასახადო ინპექციის ოპერატიული სამმართველო, 1994 - 2000
  • შემოქმედებითი გაერთიანება "სხივი". ინჟინერ-კონსტრუქტორი, 1993 - 1994
  • სსი თბილქალაქპროექტი. ინჟინერ-კონსტრუქტორი, 1990 - 1993

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „ევროპული საქართველო“, წევრი 13.01.2017 – 16.01.2017
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 21.10.2012 – 18.11.2016
  • საგარეო ურთიერთობის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021 – 05.07.2021
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 10.02.2020 – 11.12.2020
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 25.03.2019 – 10.02.2020
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 07.02.2017 – 25.03.2019
  • საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 16.02.2016 – 18.11.2016
  • რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი, წევრი 07.03.2013 – 28.03.2013
  • თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი, წევრი 22.10.2012 – 18.11.2016

დელეგაციები/საბჭოები

  • საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (APF), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 01.10.2019 – 11.12.2020
  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 29.12.2016 – 11.12.2020
  • მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 21.11.2012 – 18.11.2016

 

 

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

_____________________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

_____________________________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

_____________________________________

ეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

რამაზ ნიკოლაიშვილი

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1965-06-17

დეპუტატი
პარტიის ლოგო