ბიოგრაფია

განათლება

  • რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დიპლომატიური აკადემია, საერთაშორისო ურთიერთობები, 1998
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამართალმცოდნეობა-ბიზნეს-იურისტი, 1993
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სტატისტიკა, 1993

 

სამუშაო გამოცდილება
  • შპს კვარციტი“. გენერალური დეირექტორი, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე, 2004 - 2008
  • სს "მადნეული". გენერალური დირექტორი, სამეთვალყურეო სამჭოს თავმჯდომარე, 2004 - 2008
  • სს "ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხანა" სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი, 2003 - 2005
  • კომპანია "პრომიშლენნიე ინვესტორი". ვიზე-პრეზიდენტი, 2002 - 2004
  • შპს"ინვესტმენტ მენეჯმენტი". გენერალური დირექტორი, 2000 - 2004
  • სს "ორლოვის სამრეწველო კომპანია". დირექტორთა საბჭოს წევრი, 2000 - 2004
  • შპს "შტორმი". გენერალური დირექტორი, 1999 - 2004
  • რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დიპლომატიური აკადემიის მსმენელი, 1996 - 1998
  • დსთ-ს ქვეყნების საერთაშორისო ეკონომიკური კომიტეტის მრჩეველი, 1996 - 1999
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი, 1993 - 1995
  • კომერციული ფირმა "ოქროს საწმისი". გენერალური დირექტორი, 1993 - 1996
  • სამხედრო ნაწილი 25369. ზემდეგი, 1987 - 1989

 

 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 20.01.2017 – 11.12.2020
  • ფრაქცია „ევროპული საქართველო“, წევრი 13.01.2017 – 20.01.2017
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - ერთიანი საქართველოსთვის“, წევრი 29.12.2015 – 18.11.2016
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 21.10.2012 – 29.12.2015
  • ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“, წევრი 07.06.2008 – 21.-10.2012 
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-დან
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 09.02.2017 – 11.12.2020
  • განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი, წევრი 09.02.2017 – 18.12.2018
  • განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 18.11.2016 – 13.01.2017
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 10.07.2013 – 18.11.2016
  • განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი, წევრი 28.03.2013 – 18.11.2016
  • განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი, წევრი 24.06.2008 – 21.10.2012
  • სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი, წევრი 24.06.2008 – 21.10.2012
  • განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი, წევრი 11.06.2008 – 20.06.2008

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • საქართველოს პარლამენტის, მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტისა და უკრაინის ვერხოვნა რადას საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 15.07.2008 – 21.10.2012

 

 

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

__________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

კობა ნაყოფია

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1969-02-22

დეპუტატი
პარტიის ლოგო