ბიოგრაფია

განათლება

  • ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პოლიტიკის მეცნიერებათა მაგისტრი, 2017

 

სამუშაო გამოცდილება

  • მპგ „მოძრაობა სახელმწიფო ხალხისათვის“, თავმჯდომარე, 2016-დან - დღემდე
  • სსიპ საზოგადოებრივი მაუწყებელი, მონიტორინგის საბჭოს ტექნიკური თანაშემწე, 2014 - 2017
  • სსიპ საზოგადოებრივი მაუწყებელი, სამეურვეო საბჭო, აპარატის უფროსი სპეციალისტი, 2013 - 2013
 

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიციაძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი, წევრი 25.06.2021- დან
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-28.02.2022
  • რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი, წევრი 21.06.2021 – 25.06.2021

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაციის - სუამის საპარლამენტო ასამბლეა (GUAM PA), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • საქართველოსა და პოლონეთის რესპუბლიკის საპარლამენტო ასამბლეა,  საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან

 

 

29.03.2022 - ნიკა მაჭუტაძემ უარყოფითად შეაფასა მმართველი პარტიის მხირდან გაკეთებული განცხადებები სხვადასხვა საკითხებზე. მიმართა ხელისუფლებას, რომ მტრის ულტიმატუმებზე დათანხმება არ არის გონივრული პოლიტიკა.

15.03.2022 - ნიკა მაჭუტაძეს მიაჩნია, რომ ქვეყანა დროს კარგავს არასწორი საგარეო პოლიტიკით. ფიქრობს, რომ ახლა ქვეყანა აფხაზეთის საკითხზე უნდა აპელირებდეს საერთაშორისო ტრიბუნებიდან.

01.02.2022 - დეპუტატმა ისაუბრა რუსეთის მხრიდან მომდინარე აგრესიაზე და უკრაინის მხარდაჭერის აუცილებლობაზე.

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

_____________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

ნიკა მაჭუტაძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

სახელმწიფო ხალხისთვის

დაბადების თარიღი

1992-04-18

დეპუტატი
პარტიის ლოგო