ბიოგრაფია

განათლება

  • იურიდიულ-ფსიქოლოგიური ინსტიტუტი, სამართალმცოდნეობა, 2000
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის აკადემია, ფიზიკური აღზრდა და სპორტი, 2000

 

სამუშაო გამოცდილება

  • ნაციონალური მოძრაობის რეგიონული მიმართულების ხელმძღვანელი, 2018 – 2020
  • ნაციონალური მოძრაობის ქვემო ქართლის რეგიონალური ორგანიზაციის ხელმძღვანელი, 2013 – 2018
  • პრეზიდენტის რწმუნებულის სამხარეო ადმინისტრაცია ქვემო ქართლში - გუბერნატორი, 2008 – 2013
  • საქართველოს პარლამენტი, წევრი, 2004 - 2008
  • თბილისის მერიის სპორტისა და ტურიზმის საქალაქო სამსახურის უფროსის მოადგილე, 2003 - 2004

საპარლამენტო საქმიანობა

კომიტეტი/ფრაქცია/პოლიტიკური ჯგუფი

  • ფრაქციაერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - გაერთიანებული ოპოზიციაძალა ერთობაშია“, წევრი 31.05.2021-დან
  • ფრაქციანაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“, თავმჯდომარის მოადგილე 24.04.2004 – 07.06.2008
  • გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, წევრი 21.06.2021-ან
  • თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი, წევრი 02.06.2006 – 07.06.2008
  • საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი, წევრი 28.04.2004 – 14.03.2006
  • თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი, თავმჯდომარის მოადგილე 28.04.2004 – 02.06.2006

 

დელეგაციები/საბჭოები

  • შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 07.09.2021-დან
  • დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა, საპარლამენტო დელეგაციის წევრი 02.03.2007 – 07.06.2008

29.03.2022 - დავით კირკიტაძემ ისაუბრა საწვავის გაზრდილ ფასებზე, პარალელი გაავლო „ნაციონალური მოძრაობის“ მმართველობის პერიოდში არსებულ ეკონომიკურ მდგომარებაზე და კრიზისის დაძლევის მექანიზმად ხელისუფლების შეცვლა დაასახელა

15.02.2022 - დავით კირკიტაძემ გააკრიტიკა უმრავლესობა. აღნიშნა, რომ მათი გუნდი ყველაფერს გააკეთებს მუნიციპალიტეტებში პოზიტიური ცვლილებებისთვის

01.02.2022 - დეპუტატმა ისაუბრა რუსთავში არსებულ კონკრეტულ პრობლემებზე

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ახალი საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს შექმნას, რითაც გაიზარდა ადმინისტრაციული ხარჯები.

„საქართველოს სივრცის დაგეგმარების, არქიტექტურული და სამშენებლო საქმიანობის კოდექსში ცვლილების შეტანის შესახებ“ N07-2/125/10. 23.02.2022.

______________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა შალვა ნათელაშვილისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს

07.02.2022. N2-1329/22/10. 

______________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა ბადრი ჯაფარიძისთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების შეწყვეტის საკითხს.

07.02.2022. N2-1326/22/10. 

______________________

დეპუტატმა მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც მოთხოვნილია პასუხისმგებლობისაგან გათავისუფლდეს ყველა პირი, რომელმაც 2019 წლის 20-21 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით, ამავე პერიოდში, ჩაიდინა დანაშაული. 

„ამნისტიის შესახებ“ კანონის პროექტი, 27.04.2021, N07-3/46/10.

დეპუტატი დაინტერესდა თუ რა ეტაპზეა თბილისი-რუსთავის მაგისტრალის მშენებლობა და როდის იგეგმება მისი დასრულება.

ფაილის ნახვა

დეპუტატი დაინტერესდა საჩხერე-ონის გზის მშენებლობასთან დაკავშირებული ფინანსური ინფორმაციით.

ფაილის ნახვა

დეკლარაცია

ფაილის ნახვა

დავით კირკიტაძე

X მოწვევა

საარჩევნო ფორმა

პარტიული სიით

წარმდგენი სუბიექტი

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

ამჟამინდელი პარტია

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა

დაბადების თარიღი

1978-08-02

დეპუტატი
პარტიის ლოგო